Mercedesem po sukces tylko z FM

mercedes logoKomfort, wygoda i niezawodność – te cechy luksusowych samochodów uznaje za najważniejsze Krzysztof Rak, kierownik działu sprzedaży firmy Frączak Mercedes-Benz. Liderzy FM GROUP mogą nimi jeździć biorąc udział w programie motywacyjnym „Mercedesem po sukces”, który narodził się w styczniu 2008 r., czyli 7 lat temu.

Ile samochodów wybrali już z Pana pomocą Partnerzy Biznesowi FM GROUP? Czy w Polsce jakaś inna firma współpracuje z Mercedesem na taką skalę?
W Polsce nie ma drugiej firmy, która by kupowała taką liczbę samochodów osobowych Mercedes-Benz i z którą współpracujemy na taką skalę. Mówimy tutaj o około 300 samochodach w przeciągu 7 lat, jest to ogromna liczba. Na nasze polskie warunki i nasze możliwości, jest to fenomen.

Co zyskujemy, odbierając kluczyki do Mercedesa, poza samym Mercedesem?
Pewność, że zdążymy na czas. Bezpieczeństwo i komfort podróży. To są niezastąpione elementy potrzebne do prowadzenia biznesu.

Klasa A, B, C, E, S: dla kogo jakie auto?
Każdy samochód dla każdego. Znam nawet bardzo bogatych przedsiębiorców, którzy kupili Klasę A, chociaż mają już w garażu samochód Klasy S. Generalnie, jeżeli mielibyśmy stereotypowo sklasyfikować te samochody, to Klasa A jest podstawowym samochodem o charakterze kompaktowym, który fenomenalnie spisze się w mieście, ale też w dłuższej trasie. Samochód Klasy C to pierwsza limuzyna, o, w tej chwili, bardzo odświeżonym wizerunku, która spełnia oczekiwania również młodych użytkowników. Samochód Klasy E to wysoki komfort, dostojna limuzyna. No i samochód Klasy S – bez wątpienia szczyt elementów luksusowych w samochodzie. Prawie sam jeździ. Partnerzy Biznesowi FM GROUP bardzo chętnie sięgają po nową Klasę A. Nie bez przyczyny. Ten samochód podbił całą Europę. Na rynku regularnie obserwujemy deficyt tego modelu – tak dużym cieszy się zainteresowaniem. Rewelacyjnie wygląda, a dodatkowo świetnie się nim jeździ.

Kiedy warto pomyśleć o zmianie samochodu?
Nie ma już jasnych reguł, które wskazywałby, że dany moment jest lepszy niż inny. Nasze wyniki sprzedaży wskazują, że nie ma już sezonowości sprzedaży: tak samo dobrze sprzedają się samochody w listopadzie, jak w sierpniu czy lutym. Dawniej szczyt sprzedaży przypadał na marzec i kwiecień, a już koniecznie każdy chciał na weekend majowy mieć swój nowy samochód. Obecnie sprzedaż jest bardzo równa w poszczególnych miesiącach. Warto wiedzieć, że dwa lata to w tej chwili przepaść w motoryzacji, jeżeli chodzi o design i technologię zastosowaną w samochodzie. Następuje rewolucja, samochody są zdecydowanie ciekawsze, technologicznie wyposażone w bardziej interesujące elementy. Jedną z najbardziej interesujących nowości w Mercedesie jest Magic Body Control. Ten system znajdziemy w samochodzie Klasy S, monitoruje on stan nawierzchni przed samochodem, a następnie dostosowuje zawieszenie tak, aby samochód przejechał przez przeszkodę jak najpłynniej. To daje ogromne poczucie komfortu jazdy.

Kogo stać na nowego Mercedesa? Jakie są możliwości finansowania auta?
Popularne w ostatnim czasie jest długoterminowe wynajmowanie samochodów. W tej chwili oferujemy wynajem samochodu Mercedes-Benz Klasy A lub B w kwotach sięgających 1100-1200 złotych. Patrząc na wysokość średnich zarobków w Polsce, praktycznie większość społeczeństwa stać na użytkowanie Mercedesa, jednak niekoniecznie na zakup. Partnerzy Biznesowi FM GROUP mają do pokonania najkrótszą drogę, żeby usiąść za kierownicą nowego Mercedesa.

Czym jest leasing i czy jest się czego obawiać?
Leasing to jedna z form zakupu samochodu. W przypadku Partnerów Biznesowych FM GROUP, konstrukcja programu „Mercedesem po sukces” pozwala nie tylko przez 4 lata jeździć komfortowo nowym, bezpiecznym Mercedesem, ale również po 4 latach uzyskać dodatkowe korzyści z wykupu tego samochodu.

Firma Mercedes-Benz w wyjątkowy sposób dba o bezpieczeństwo swoich klientów. Co nowego wprowadzili Państwo ostatnio w tym sektorze?
W Mercedesie kładziony jest bardzo duży nacisk na tak zwane bezpieczeństwo czynne – chodzi o to, żeby nie dopuścić do zderzenia. Wszystkie osobowe samochody Mercedes-Benz w wyposażeniu seryjnym mają bardzo ciekawy system wspomagający bezpieczeństwo czynne Collision Prevention Assist – w skrócie CPA. Monitoruje on strefę przed samochodem i informuje kierowcę o zbyt bliskiej odległości od samochodu poprzedzającego. W sytuacji, gdy kierowca się zagapi i odległość między samochodami niebezpiecznie się zmniejszy, zostanie on poinformowany o tym sygnałem dźwiękowym, a jednocześnie automatycznie w układzie hamulcowym samochodu podwyższy się ciśnienie, przez co awaryjne hamowanie będzie dużo skuteczniejsze. Co najważniejsze, w wyposażeniu seryjnym nie ma dopłat za ten element.

Partnerzy Biznesowi FM GROUP stawiają na ekonomię czy na osiągi?
Ekonomia może być różnie rozumiana. Większość samochodów wyposażonych w silniki bazowe będzie jeździć dobrze i bardzo dobrze, jednocześnie jest to odzwierciedlenie ekonomii zakupowej. Taki samochód po prostu kosztuje najmniej. Jeżeli ktoś wybiera droższy diesel i jeździ dużo, mamy do czynienia z ekonomią użytkową, czyli wydając więcej na początku, podczas użytkowania oszczędzamy na paliwie. Jeżeli ktoś lubi ewidentnie sportową jazdę, wybiera silnik, który oferuje po prostu więcej mocy. Więc nie ma tutaj reguł, a Partnerzy Biznesowi FM GROUP mają to szczęście, że nie są skazani na jedną wersję silnikową: mają pełen wybór z naszej oferty.

Dodatkowe wyposażenie to gadżet czy inwestycja?
Zależy, czy dane wyposażenie jest użytkowe i czy będziemy z niego korzystać. Część elementów wyposażeniowych jest rzeczywiście gadżetami, które cieszą, bawią i robią duże wow. Ja osobiście chciałbym mieć w swoim samochodzie Klasy E lub S dynamiczne fotele wielokonturowe, które przepompowują powietrze z prawej w lewą stronę, podtrzymując kierowcę w fotelu w osi jazdy. Wyposażenie, które podnosi wartość samochodu, to przede wszystkim pakiety oświetleniowe zewnętrzne, które są bardzo efektowne. Czasami zdarzają się osoby, które nie są w stanie rozpoznać modelu samochodu, ale potrafią wytłumaczyć, jak świeciły światła, i właśnie taki samochód chcą mieć. Wszystkie pakiety oświetleniowe to doskonała inwestycja, również w bezpieczeństwo: oprócz tego, że samochód świetne się prezentuje, to dodatkowo oświetlenie drogi jest znacznie lepsze niż w wyposażeniu seryjnym.

Włożone pieniądze zwrócą się nam przy sprzedaży?
Wyposażenie dodatkowe ma drugorzędny wypływ na to, ile wart będzie samochód na rynku wtórnym. Najważniejsza jest bezwypadkowość samochodu oraz serwisowanie w autoryzowanych stacjach Mercedes-Benz. Klienci rynku wtórnego, kupując samochód o wiarygodnych parametrach potwierdzonych przez autoryzowany serwis, są skłonni za taki samochód zapłacić więcej. Przebieg, bezwypadkowość i wyposażenie to właśnie główne elementy, które wpływają na cenę.

Czy doradza Pan wszystkim uczestnikom programu motywacyjnego „Mercedesem po sukces”?
Doradzam wszystkim, którzy tego potrzebują. Część Partnerów Biznesowych dokładnie wie, jakiego samochodu oczekują. Dużo informacji otrzymują od swoich kolegów z grupy, którzy posiadają już Mercedesa.

Dziękujemy za rozmowę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona niezależnego partnera FM GROUP Polska niebędąca oficjalną stroną firmy FM GROUP Polska, FM GROUP World ani FM GROUP Mobile.
Go to top